Познат новиот селектор на Литванија

Кошаркарската федарација на Литванија денеска објави дека Дариус Масколиунас е нов селектор на репрезентацијата.

Тој минатите шест години ги помина како помошен тренер во репрезентацијата и конечно ја дочека својата шанса на клупата на Литванците.

Масколиунас е поранешен плејмејкер на Жалгирис и на репрезентацијата, а беше претпознатлив по одличниот шут.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .