Познат новиот клуб на Хасани (ФОТО)

Офанзивниот фудбалер за врска Ферхан Хасани одлучи кариерата да ја продолжи во Финска и тоа во најголемиот клуб од оваа земја ХЈК Хелсинки.

На презентацијата македонскиот фудбалер изрази задоволство што ќе настапува за овој клуб.

„Среќен сум што ќе го облечам дресот на Хелсинки. Овој клуб има голема традиција и највисоки амбиции“, кратко изјави Хасани.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .