Познато како прошла операцијата на Ван Дајк

Навивачите на Ливерпул длабоко беа потресени поради повредата на командантот во одбраната Вирџил ван Дајк кој ќе биде во аут во следните шест месеци.

Англискиот првак сега објави детали од операцијата која поминала во најдобар ред, а Холанѓанецот сега го започнува процесот на рехабилитација под надзор на медицинскиот тим на „црвените“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .