Познато каде ќе игра Рамос во следната сезона

Довчерашниот капитен на мадридски Реал, Серхио Рамос ги договорил личните услови со францускиот гигант ПСЖ, што значи дека главниот град на Шпанија ќе го замени со тој на Франција.

Рамос со „светците“ многу брзо се договорил, а главната точка била должината на договорот. Спортискиот директор на ПСЖ, Леонардо нудел едногодишен, додека Рамос барал двегодишен договор, па на крајот Шпанецот го добил посакуваното.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .