Познато каде Ерменија ќе ја пречека Македонија во Лигата на нациите

Поради воениот конфликт со Азербејџан за регионот Нагорно Карабах, фудбалската репрезентација на Ермеменија ќе ја пречека Македонија во Кипар во во Лигата на нациите.

Натпреварот би требало да се одигра на стадионот на кипарските ривали АПОЕЛ и Оминија „ГСП“. Мечот ќе се одигра на 18. ноември.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .