Познато во колку часот Георгиевски ќе се бори во финалето на ОИ

Македонскиот таеквондист, Дејан Георгиевски ќе се бори за златниот медал на Олимписките игри во Токио, откако во полуфиналето славеше против Кореецот Ин Кјо Дон.

Финалето ќе се одржи денеска со почеток од 14:45 часот по македонско време, а во истото ќе се бори со првиот фаворит, Русинот Владислав Ларин.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.