Познати составите за првото осминафинале: Бејл ја напаѓа Данска!

Денеска започнуваат првите осминафинални натпревари од ЕВРО 2020, а првиот натпревар се игра во Амстердам на арената „Јохан Кројф“ помеѓу Велс и Данска. Двете репрезентации, според протоколот на час пред натпреварот ги објавија составите…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.