Познати составите за мечот Македонија – Грузија

Објавени се составите за мечот Македонија – Грузија кој се игра вечерва во Скопје.

Македонија: Димитриевски, Зајков, Велковски, Ристевски, Ристовски, Николов, Костадинов, Алиоски, Пандев, Несторовски, Тричковски.

Грузија: Лориа, Џигаури, Кверквелија, Табидзе, Двали, Даушвили, Квеквескири, Китеишвили, Казиашвили, Гвилиа, Квилитаија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .