Познати сите четвртфиналиња: Лудилото започнува во Санкт Петербург!

Супер – интересни беа осминафиналињата на ЕВРО 2020, а синоќа ги дознаваме и последните патници, откако Украина во продолжението ја сруши Шведска, додека Англија рутински го доби големото дерби против Англија.

ЧЕТВРТФИНАЛЕ, ЕВРО 2020

ПЕТОК:

Швајцарија – Шпанија, Санкт Петербург (18 часот)

Италија – Белгија, Минхен (21 часот)

САБОТА:

Данска – Чешка, Баку (18 часот)

Англија – Украина, Рим (21 часот)

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .