Познати паровите во првото коло во Серија А – веднаш ДЕРБИ!

Серија А вечерва ја одржа ждрепката за мечевите од натпреварувачката 2021/22 сезона, а веќе во првото коло не очекува дерби натпревар, каде што во Рим на „Олимпико“ Рома ќе ја пречека Фиорентина.

Инаку, новата сезона започнува на 22. август, а завршува на 23. мај. Зимската пауза ќе трае од 23. декември па се до 6. јануари.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.