„Подобар гол немам видено“ (ВИДЕО)

Легендарниот Стивен Џерард, менаџерот на шкотскиот великан Глазгов од Ренџерс изјави дека нема видено подобар гол од тој на Кемар Руф во победата над Стадард на гости во Лиеж (0-2).

Имено, Руф супеа да дојде до топката во последните секунди од натпреварот и одлучи од центарот да шутира. Виде дека домашниот голман е излезен, па реши да се обиде, а тоа му се исплатеше и постигна гол преку повеќе од 50 метри.

„Мислам дека никогаш немам видено подобар гол од овој и мислам дека никогаш нема ни да видам“, порача Џерард.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .