Погледнете ги сите 100 голови на Пандев во Серија А (ВИДЕО)

Горан Пандев засекогаш се „зацементира“ помеѓу легендите на италијанскиот фудбал. Временскиот напаѓач минатиот викенд го постигна 100. погодок во елитната Серија А.

Пандев головите ги постигна во дресот на Анкона, Лацио, Интер, Наполи и Џенова…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .