Погба се огласи по вестите дека ја напушта репрезентацијата на Франција!

Утринава не дочека една бомбастична вест, дека Пол Погба одлучил да ја заврши репрезентативната кариера поради изјавите на претседателот на Франција, Емануел Макрон за исламот.

Неколку часа подоцна, Погба со кратка, но јасна објава на Инстаграм порача дека станува збор за лажна вест и дека ќе продолжи да го носи дресот на „петлите“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .