„Повеќе пати ми нудеа да го тренирам Реал, но одбивав“

Тренерот на италијанскиот великан Интер, Антонио Конте изјави дена неколку пати во кариерата го одбил Реал Мадрид затоа што не сакал да ја превзеде екипата во сред сезона.

„Ми дадоа шанса да го тренирам Реал Мадрид, но ситуацијата не беше добра. Како и да е, го ценам тоа. Бев блиску неколку пати, но многу размислував, сезонава веќе беше започната и беше комплицирано. Тоа го објаснив кога ми се јавија“, откри Конте.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .