Пеп удри по Суперлигата: Ова нема врска со спорт! (ВИДЕО)

Менаџерот на Манчестер сити, еден од учесниците во новоформираната Суперлига, Пеп Гвардиола нема добро мислење за Суперлигата и според него овој проект нема врска со спорт.

„Не е спорт ако не постои некоја награда на крајот. Не е спорт ако не е важно дали си победил или изгубил. Кажав многу пати до сега, сакам најдобро натпреварување, но не е чесно ако никој друг не може да се квалификува“, кажа Гвариола.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.