Пеп со солзи се збогува од Агуеро (ВИДЕО)

Емотивно беше во неделата за сите навивачи на Манчестер сити, затоа што последниот натпревар во дресот на „граѓаните“ го одигра најголемата легенда на клубот Серхио Агуеро, а солзите не можеше да ги задржи ниту менаџерот на клубот, Пеп Гвардиола.

„Ние многу го сакаме. Тој е посебна личност за сите нас. Толку е фин и добар, многу ми помогна овде. Агуеро е блиску до договор со Барселона, со мојот сакан клуб. Ќе игра со Лео Меси, најдобриот фудбалер на сите времиња. Ќе ужива таму и мислам дека ќе ја направи Барселона уште подобра“, изјави Пеп.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .