Пенал врз Елмас, Алиоски сигурен од белата точка: Македонија води против Казахстан! (ВИДЕО)

Македонија поведе против Казахстан со голот од пенал преку Езгијан Алиоски. Казахстанците немаа решение за Елиф Елмас кој направи вистински дар – мар во одбраната на гостите, а фудбалерот на Лидс беше сигурен од белата точка…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .