Пандев со „шпалир“ на честа ја заврши репрезентативната кариера (ВИДЕО)

Горан Пандев го одигра последниот натпревар во дресот на Македонија. Најголемиот играч во историјата на македонскиот фудбал во мечот против Холандија излезе во игра во 68. минута, а соиграчите го испочитуваа со „шпалир“…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.