Пандев и Буфон си муабетеа, видеото ги освои социјалните мрежи (ВИДЕО)

Јувентус во неделата рутински се справи со Џенова, а освен победата на „старата дама“ во центарот на вниманието беше фрлањето на дресот на Јуве од страна на првата ѕвезда на клубот, Кристијано Роналдо, но и муабетот помеѓу легендите на италијанскиот фудбал, Џанлуџи Буфон и капитенот на Македонија, Горан Пандев…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.