Падна првиот гол во новото издание на ЛШ: Мората го тресеше Динамо од Киев! (ВИДЕО)

Падна првиот погодок од новото издание на Лигата на шампионите. Честа да биде првиот стрелец во сезоната 2020/21 во највкалитетното европско фудбалско натпреварување ја имаше напаѓачот Алваро Мората кој на почетокот на второто полувреме го тресеше Динамо во Киев…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .