Очекувано: Одбраната на Митревски прогласена за број 1 на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски имаше неверојатна одбрана на синоќешниот натпревар против Пиг Сегед во ракометната Лига на шампионите.

Очекувано, ЕХФ интервенцијата на голманот на Порто ја прогласи за број 1 потег на колото…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .