Официјално: Јувентус го врати Алегри!

Очекувано, само неколку часа по разделбата со Андреа Пирло, Јувентус го потврди новиот тренер, кој од претходно се знаеше.

Масимилијано Алегри се врати на клупата на „Старата дама“, каде во претходниот мандат освои пет Скудета, четири по ред дупли круни, два Суперкупа на Италија, а играши и две финалиња во Лигата на шампионите.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .