Официјално: Јувентус го врати Алегри!

Очекувано, само неколку часа по разделбата со Андреа Пирло, Јувентус го потврди новиот тренер, кој од претходно се знаеше.

Масимилијано Алегри се врати на клупата на „Старата дама“, каде во претходниот мандат освои пет Скудета, четири по ред дупли круни, два Суперкупа на Италија, а играши и две финалиња во Лигата на шампионите.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.