Официјално: Фонсека си заминува од Рома на крајот од сезоната!

Италијанскиот калчолигаш Рома ќе добие нов тренер. „Римската волчица“ денеска преку соопштение потврди дека португалскиот стратег Пауло Фонсека ќе ја напушти клупата по завршувањето на сезоната и од следната Римјаните ќе ги води нов тренер.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.