Официјално: Фонсека си заминува од Рома на крајот од сезоната!

Италијанскиот калчолигаш Рома ќе добие нов тренер. „Римската волчица“ денеска преку соопштение потврди дека португалскиот стратег Пауло Фонсека ќе ја напушти клупата по завршувањето на сезоната и од следната Римјаните ќе ги води нов тренер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .