Официјално: Стигна замената на Донарума во Милан!

Италијанскиот гигант Милан беше подготвен за заминувањето на Џанлуџи Донарума и денеска го официјализираше трансферот на Микеу Маигнан.

Овој 25 – годишен голман доаѓа од редовите на новиот француски првак Лил и потпиша договор до летото 2026 година, а „росонерите“ за неговите услуги искешираа 13.000.000 евра.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.