Официјално: Сити го продолжи договорот со еден од најстандардните играчи!

Манчестер сити го продолжи договорот со искусниот фудбалер од средниот ред Фернандињо. 36 – годишниот Бразилец по потпишувањето на договорот истакна дека се уште е мотивиран за играње фудбал.

„Фудбалот и понатаму живее во мојата глава. Мојата работа овде не е завршена“, кратко изјави Фернандињо.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .