Официјално: Сити го продолжи договорот со еден од најважните играчи во одбраната!

Освен што се засилува, англискиот првак Манчестер сити е активен и во својот двор, а најновиот потег на „граѓаните“ е продолжувањето на договорот со еден од најважните играчи во одбраната, англискиот репрезентативец Џош Стоунс.

Дефанзивецот стави потпис на уште пет години, па Пеп Гвардиола може да биде задоволен како изгледа неговата одбрана. Ова не е крај на трансфер – активностите на Шпанецот кој сака да го ангажира и Хари Кејн.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.