ОФИЦИЈАЛНО: „Светците“ објавија – Меси е нов фудбалер на ПСЖ! (ВИДЕО)

Во моментов Лионел Меси со приватен авион патува кон Франција, а неговиот нов клуб Пари Сен Жермен и официјално објави дека Аргентинецот е нов играч на клубот од „Паркот на принцовите“!

ПСЖ нешто пред 16 часот се огласи преку Твитер и со видео снимка го потврди своето најголемо засилување во историјата…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.