Официјално: Санчо нов фудбалер на Манчестер јунајтед!

Манчестер јунајтед официјално го презентираше најголемото засилување сезонава во името на англискиот репрезентативец Џејдон Санчо кој доаѓа од редовите на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд во трансфер вреден 85.000.000 евра, кој ако се исполнат одредени бонуси ќе достигне 95.000.000 евра.

Санчо потпиша договор до 2026 година, а во првата изјава како член на „ѓаволите“ не заборави да му се заблагодари на Дортмунд за шансата.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.