Официјално: ПСЖ го претстави Донарума, Италијанецот ги изненади сите со бројот на дресот!

Францускиот гигант ПСЖ денеска го претстави големото засилување. Европскиот првак со Италија, голманот Џанлуџи Донарума!

Донарума блескаше на ЕВРО 2020 и со одбранетите пенали во финалето против Англија беше еден од најзаслужните за европската титула. 23 – годишниот чувар на мрежата потпиша договор до летото 2026 година, а интересно ќе го носи дресот со број 50.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.