Официјално: По упадот на навивачите на Јунајтед, мечот против Ливерпул и дефинитивно ОДЛОЖЕН! (ВИДЕО)

Големото англиско дерби помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул и дефинитивно нема да биде одигран денеска, потврдија двата клуба како и од Премиер лигата.

Причината е упадот на навивачите на Јунајтед, кој влегоа на теренот на „Олд трафорд“ за да го искажат бесот поради обидот на нивниот сакан клуб да формира нова лига, „Суперлига“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .