Официјално: Пирло е бивши во Јувентус!

Италијанскиот гигант Јувентус ги потврди најавите на европските медиуми и денеска официјално го отпушти Андреа Пирло од тренерската позиција. Во наредните часови се очекува официјализирање на новиот тренер во името на Макс Алегри.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.