Официјално: Педри останува во Барселона!

Голема вест за навивачите на Барселона пристигна денеска, откако беше потврдено дека ултра – талентираниот фудбалер од средниот ред Педри ќе го потпише новиот договор со важност до 2026 година, а потписот официјално ќе биде ставен утре.

Педри потпиша петгодишен договор до 2026 година. Потсетуваме, Каталонците ставија неверојатна клаузула во неговиот договор, па некој клуб ако сака да го ангажира пред истекот на договорот, ќе мора да искешира милијарда евра.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.