Официјално: Патрик Виеира – нов менаџер на Кристал Палас!

Поранешниот легендарен француски репрезентативец, Патрик Виеира си најде нов ангажман откако ја напушти Ница. Виеира денеска официјализиран како нов менаџер на Кристал Палас!

„Овој проект ме привлече откако имав неколку разговори со претседателот и спортскиот директор околу нивните амбиции и плановите на клубот, вклучувајќи ја и академијата. Се надевам дека ќе предолжиме да напредуваме“, изјави Виеира откако го потпиша договорот до 2024 година.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .