Официјално: Нагелсман нов тренер на Баерн Минхен!

Веќе нема дилеми, Џулијан Нагелсман по завршувањето на сезоната ќе ја напушти клупата на РБ Лајпциг и ќе стане нов тренер на Баерн од Минхен, потврдија Баварците.

Нагелсман со германскиот првак ќе потпише петогодишен договор, а Баерн за трансферот на Лајпциг ќе му плати дури 25.000.000 евра, затоа што Нагелсман со овој клуб има договор до 2023. година.

Младиот тренер ќе дојде на местото на Ханси Флик кој објави дека по завршувањето на сезоната ќе го напушти Баерн.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .