Официјално: Лукаку се врати во Челси!

Европскиот првак Челси на социјалните мрежи објави видео во кое го потврди трансферот на Ромелу Лукаку, кој се врати во синиот дрес во трансфер вреден 115.000.000 евра, сума која му беше исплатена на Интер.

„Добре дојде дома“, напишаа „сините“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .