Официјално: Кондогбија нов фудбалер на Атлетико Мадрид!

Мадридски Атлетико денеска го официјализираше трансферот на Џофри Кондогбија кој на „Ванда Метрополитано“ пристигнува од редовите на Валенсија.

„Лилјаците“ за фудбалерот од средниот ред ќе инкасира околу 15.000.000 евра, додека Кондогбија со „јорганџиите“ потпиша договор до 2023 година.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .