Официјално: Кире Ристевски потпиша за АЕЛ Лимасол!

Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски одлучи да го напушти унгарски Ујпшешт и да ја зголеми колонијата од македонски фудбалери на Кипар, откако потпиша за АЕЛ Лимасол, соопштија од кипарскиот клуб.

Дефанзивецот потпиша двегодишен договор кој може да биде продолжен на уште една сезона, нормално, ако двете страни бидат задоволни од соработката.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .