Официјално: Кевин де Брујне го продолжи договорот со Сити!

Тоа што навивачите на Манечстер сити го чекаа долго, денес се оствари откако најдобриот фудбалер на клубот, Кевин де Брујне го продолжи договорот!

Претходниот му истекуваше во 2023 година, а сега на „Етихад“ ќе остане најмалку до јуни, 2025 година.

„Не можам да сум посреќен од тоа што сум сега. Од кога пристигнав во Сити, 2015 година се почуствував како да сум дома. Го играм својот најдобар фудбал во кариерата и искрено мислам дека можам уште многу да направам. Заедно со Пеп Гвардиола фудбалот го гладаме на ист начин и ги имаме истите амбиции“, изјави Белгиецот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.