Официјално: Инзаги – нов тренер на Интер!

Тоа што беше најавувано со денови наназад, денеска ја доби својата потврда. Доскорешниот тренер на Лацио, Симоне Инзаги е нов тренер на италијанскиот првак Интер!

Инзаги потпиша двегодишен договор, а финансиските детали од договорот не се познати. Потсетуваме, Инзаги доаѓа на клупата на „нероаѕурите“ како замена на Антонио Конте кој си замина од клубот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.