Официјално: Ибрахимовиќ го продолжи договорот со Милан!

Легендарниот шведски напаѓач, Златан Ибрахимовиќ го продолжи договорот со Милан на уште една година, па така во Милано ќе остане до летото 2022. година, потврдија „росонерите“.

Искусниот 39 – годишен Ибрахимовиќ сезонава игра во одлична форма и е вистински лидер на Милан, а вкупно за овој клуб има одиграно 130 натпревари и постигнато 84. погодоци.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.