Официјално: Емерсон – ново засилување на Барселона!

По ангажманот на Серхио Агуеро и Ерик Гарсија, шпанскиот гигант Барселона го потврди трансферот и на 22 – годишниот бек Емерсон Ројал кој пристигнува од Бетис!

Инаку, Бразилецот е член на Барса од 2019 година кога заедно со Бетис го купија за сума од 12.700.000 евра. Емерсон се покажа одлично во редовите на клубот од Андалузија, па Каталонците се одлучија комплетно да го откуапт неговиот договор.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .