Официјално: Де Зерби нов тренер на Шахтјор!

Италијанскиот тренер Роберто Де Зерби по заминувањето од Сасуоло брзо најде нов клуб, потпишувајќи двегодишен договор со украинскиот гигант Шахтјор од Доњецк!

Де Зерби е 34. тренер во историјата на Шахтјор, каде што стигнува после три години поминати на клупата на Сасуоло, а претходно работеше во Палермо и Беневенто.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .