Официјално: Вулфси имаат големи амбиции, ангажираа фудбалер на Барселона!

Англискиот премиерлигаш Вулверхемптон и официјално го претсави своето второ засилување. Станува збор за португалскиот крилен играч на Барселона, Тринкао кој пристигнува на позајмица.

Вулвси по завршувањето на сезоната ако бидат задоволни од неговите партии ќе имаат можност да го откупат неговиот договор за сума од околу 25.000.000 фунти. Пред него тие го ангажираа колумбискиот дефанзивец Јерсон Москвера.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .