Официјално: Вулфси имаат големи амбиции, ангажираа фудбалер на Барселона!

Англискиот премиерлигаш Вулверхемптон и официјално го претсави своето второ засилување. Станува збор за португалскиот крилен играч на Барселона, Тринкао кој пристигнува на позајмица.

Вулвси по завршувањето на сезоната ако бидат задоволни од неговите партии ќе имаат можност да го откупат неговиот договор за сума од околу 25.000.000 фунти. Пред него тие го ангажираа колумбискиот дефанзивец Јерсон Москвера.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.