Официјално: Вајналдум нов фудбалер на ПСЖ!

Доскорешниот фудбалер на Ливерпул, Џино Вајналдум одлучи да ја прифати понудата на ПСЖ и од денеска е нов фудбалер на „светците“. 30 – годишниот фудбалер од средниот ред потпиша тригодишен договор со францускиот великан, кој денеска го потврди трансферот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .