Официјално: Ван Бомел нов тренер на Волфзбург!

Поранешниот легендарен холандски фудбалер, Марк ван Бомел е нов тренер на Волфзбург, соопшти бундеслигашот. Ван Бомел потпиша двегодишен договор со „волците“, а на клупата ќе го наследи Оливер Гласнер кој го превзеде франкфуртски Ајнтрахт.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .