Официјално: Агуеро потпиша за Барселона!

Тоа што се најавуваше со месеци, денеска ја доби својата потврда – Кун Агуеро е нов фудбалер на Барселона, објавија од каталонскиот клуб.

Аргентинскиот напаѓач постигна договор со Барса од 1 јули, кога му истекува договорот со Манчестер сити, да го облече дресот на шпанскиот гигант. Агуеро потпиша договор до 2023 година, а интересно неговата клаузула ќе изнесува 100.000.000 евра.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.