„Отсекогаш сум сакал да ловам волци“: Стоичков со пушка во рацете и се закани на Рома! (ФОТО)

Легендарниот бугарски фудбалер Христо Стоичков се огласи пред гостувањето на неговата ЦСКА Софија во Рим во мечот од Лигата на Европа против Рома.

Прославениот напаѓач е познат како страствен ловец, а во кратка изјава за бугарските медиуми кажа:

„Отсекогаш сум сакал да ловам волци. Среќно ЦСКА“, порача Стоичков.

ЦСКА од Софија за помалку од час (21) игра против Рома на „Олимпико“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .