Осум кола до крајот: Погледнете го распоредот на Атлети, Реал и Барселона

Борбата за титулата во Шпанија со години не била интересна како сезонава, а за престижниот трофеј се борат гигантите Атлетико Мадрид, Реал Мадрид и Барселона.

Атлети е лидер со 67 бодови, второпласираниот Реал има бод помалку, додека третопласираната Барса има два бодови помалку.

До крајот на сезоната остануваат уште осум кола, а ние ви го претставуваме нивниот распоред до крајот на сезоната.

Распоредот на Атлетико Мадрид:

18.04, Атлетико Мадрид – Еибар

22.04, Атлетико Мадрид – Уеска

25.04, Атлетик Билбао – Атлетико Мадрид

01.05, Елче – Атлетико Мадрид

09.05, Барселона – Атлетико Мадрид

12.05, Атлетико Мадрид – Реал Сосиедад

16.05, Атлетико Мадрид – Осасуна

23.05, Ваљадолид – Атлетико Мадрид

Распоредот на Реал Мадрид:

18.04, Гетафе – Реал Мадрид

21.04, Кадиз – Реал Мадрид

24.04, Реал Мадрид – Бетис

01.05, Реал Мадрид – Осасуна

09.05, Реал Мадрид – Севиља

12.05, Гранада – Реал Мадрид

16.05, Атлетик Билбао – Реал Мадрид

23.05, Реал Мадрид – Виљареал

Распоредот на Барселона:

22.04, Барселона – Гетафе

25.04, Виљареал – Барселона

28.04, Барселона – Гранада

02.05, Валенсија – Барселона

09.05, Барселона – Атлетико Мадрид

12.05, Леванте – Барселона

16.05, Барселона – Селта Виго

23.05, Еибар – Барселона

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.