Останува во Јувентус: Бонучи го продолжи договорот со шампионот на Италија (ФОТО)

Италијанскиот репрезентативец Леонардо Бонучи го продолжи договорот со Јувентус. Новиот договор е со важност до 2024. година. Според последните информации од Апенините во следниот период договорот ќе го продолжат Војчех Шчешни и Хуан Куардадо.

Бонучи сезонава е еден од најстандарните фудбалери на „бјанконерите“. Тој ги одигра сите мечеви од првата до последната минута.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .