Олимпијакос го шокираше Тотнем (ВИДЕО)

Олимпијакос поведе на гостувањето кај Тотнем. Грешката на одбранбениот фудбалер на „петлите“ Дени Роуз ја казни Ел Араби кој прецизно стрелаше за големо водство за клубот од Атина. И кога мислевме дека Тотнем ќе се врати во игра, нов шок за домаќините. По една мешаница во шеснаесетникот Семедо од 5 метри постигна гол за водство од 0-2.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .